ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3lok.52, Białystok 15-095
PL / EN /
Poszukiwanie osób zaginionych lub ukrywających się

 

 

Tego rodzaju zlecenia można zakwalifikować wielorako, bo czym innym będzie poszukiwania nastolatka zaginionego poprzez nieuwagę rodziców, a czym innym ucieczka nieletniego z miejsca zamieszkania, bo jest mu „źle”, bądź środowisko w którym się znalazł imponuje mu. Nieletni to bardzo nawarstwiający się problem. Istnieją różne metody poszukiwania takich osób, poprzez typową obserwację miejsc do których nieletni uciekają bądź stosowania różnych metod technicznych. „Szpiegowanie” takich osób w wielu przypadkach może zapobiec tragedii lub zawczasu podjąć czynności eliminujące zagrożenie.
Innym zagadnieniem są osoby, które zaginęły w niewyjaśnionych okolicznościach. Na tej płaszczyźnie tutejsze biuro ma spore doświadczenie. Średnio w roku prowadzimy około 30 spraw z 90 procentową skutecznością. Chcemy przy tym zaznaczyć, że nie podejmuje my poszukiwania osób, które ewidentnie odcięły się od swoich partnerów, a powodem były konflikty i nieporozumienia partnerskie.
Oddzielnym zagadnieniem są poszukiwania dzieci w wyniku tzw. porwania rodzicielskiego. Są to sprawy bardzo delikatne, wymagające wyrafinowanych metod, a przede wszystkim wyczucia i działania zgodnie z prawem.